Kūdikio guldymas ant pilvo / Laikas ant pilvuko

Amerikos pediatrų akademija (AAP) jau nuo 1992 metų, siekdama sumažinti staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) riziką, rekomenduoja migdyti kūdikius ant nugaros, todėl sunku įsivaizduoti, kad kūdikio guldymas ant pilvo yra itin svarbus jo vystymuisi.

Pilvuko laikas – tai kai būdraujantis (nemiegantis) kūdikis paguldomas ant pilvuko ir būna šioje padėtyje prižiūrimas suaugusiojo. Laikas gulint ant pilvuko yra labai svarbus nuo pat pirmos gimimo dienos, nes skatina mažylį judėti ir stiprinti raumenis, net jei jis zirzia ar verkia paguldžius ant pilvo.

Kodėl kūdikis nemėgsta gulėti ant pilvo?

Šiandien dauguma vaikų daug geriau (patogiau) jaučiasi padėtyje ant nugaros, nes taip jie praleidžia savo miego valandas, neskaitant laiko automobilinėse kėdutėse, sūpynėse ar gultukuose.

Taigi nenuostabu, jeigu jūsų kūdikis atrodo silpnas ir nelaimingas gulėdamas ant pilvuko. Jam tai – ne tik neįprasta, bet ir fiziškai nepatogi padėtis, nes gulint ant pilvo laikyti pakeltą galvą kūdikiui – sunkus darbas, be to, jis negali pažiūrėti žemyn ir gali jaustis paliktas.

Kodėl kūdikiui reikalingas gulėjimas ant pilvo?

Ši padėtis padeda jūsų kūdikiui stiprinti kaklo, galvos ir pečių raumenis, suteikia galimybę judinti rankas ir kojas kitokiu (neįprastu) būdu bei skatina amžių atitinkančių judėjimo įgūdžių vystymąsi, raidą.

Buvimas ant pilvo stiprina kūdikio kaklą, taip gerėja mažylio galvos kontrolė. Tai leidžia kūdikiui sukioti galvą, žvalgytis aplink, pažiūrėti aukštyn, todėl vystosi kūdikio akių koordinacija ir gebėjimas akimis sekti daiktus.

Kiek laiko laikyti kūdikį ant pilvo?

Kuo daugiau laiko kūdikiai praleidžia ant pilvuko, tuo anksčiau jie gali išmokti remtis rankomis, atsistumti nuo pagrindo, pradėti apsiversti, šliaužti, ropoti ar sėdėti be atramos.

Remiantis tyrimų duomenimis, kūdikiams, mažai būnantiems padėtyje ant pilvo, dažnai gali vėluoti judesių raida.

Jei jūsų mažylis praleidžia daug laiko toje pačioje padėtyje gulėdamas ant nugaros, jo galva gali įprasti būti palenkta vienos peties link (pozicinė kreivakaklystė) arba galva gali tapti šiek tiek plokštesnė vienoje pusėje (padėties plagiocefalija). Gulėjimas ant pilvo padeda to išvengti, nes sumažina spaudimą kūdikio pakaušiui, todėl kūdikio galva vystosi apvalesnės formos, o galvos sukiojimas aktyvina abiejų kaklo pusių darbą.

Prisiminkite: Guldykite kūdikius miegoti ant nugaros, o žaiskite jiems gulint ant pilvuko!!!

Kitame skyriuje: Kada kūdikį pradėti guldyti ant pilvuko, kokiu dažnumu tai taikyti, kaip mažylį prie to pripratinti?


Straipsnį parengė: Kineziterapeutė Vaida Vasiliauskienė
El.pštas: vasiliauskiene.vaida@gmail.com

Daugiau:
https://pathways.org/growth-development/tummy-time/
http://www.babycentre.co.uk/a25009969/tummy-time
http://www.webmd.com/parenting/baby/sleep-naps-12/tummy-time?page=1
http://www.babycenter.com/0_tummy-time-how-to-help-your-baby-get-comfortable-on-his-bell_1439985.bc